04. november, 2026
– Oppdatert 04. november, 2026
Gnistuken: Se Bratten og Randeberg bryne seg på mot og makt
Fredag 6. november møtes Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg og Spekter-direktør Anne-Kari Bratten til en samtale om mot, makt og ledelse i norsk arbeidsliv. Se sendingen her.
Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg og Spekter-direktør Anne-Kari Bratten møtes til en samtale om mot og makt og noen av de mest betente spørsmålene i norsk arbeidsliv.
De står på hver sin side av forhandlingsbordet, men er også enige om mye. Hvor går grensene for arbeidsgivers makt, og hvor stor innflytelse skal ansatte ha?
I samtalen blir de utfordret på maktutredning, frontfagsmodellen, hjemmekontor, varsling, streik og sykefravær.
De svarer også på spørsmål fra publikum: Hvem skal bestemme hvor mye du får jobbe hjemmefra? Når er det riktig å streike? Og hvordan håndterer man varsling på best mulig måte?
Om Gnistuka
Gnistuka arrangeres 2. – 6. november 2026 og er en kunnskapsfestival om ledelse. Årets tema er «Mot».
«Mot og makt på arbeidsplassen» sendes digitalt fredag 6. november kl. 12.00. Sendingen er gratis.